Trei copii cu vârste de 6, 8 și 9 ani au decedat, astăzi dimineață, într-un incendiu care a cuprins casa în care locuiau, în satul Slobozia Nouă, comuna Stănișești, a declarat căpitanul Andrei Grecu, purtătorul de cuvânt al ISU Bacău.
“Inițial a fost anunțat incendiul la o casă de circa 25 de metri pătrați. La ora 7.55 a fost lichidat incendiul și ulterior, când au intrat colegii în ceea ce mai rămăsese din ea, au fost găsite trupurile minorilor de 6, 8 respectiv 9 ani. Părinții erau plecați” – a declarat căpitanul Andrei Grecu.
Potrivit sursei citate, cauza probabilă a izbucnirii incendiului este sistemul de încălzire sau o candelă ori o lumânare.
2
1
0

