Sâmbătă după-amiază, la Săveni a avut loc o acţiune de amploare a poliţiştilor locali, în colaborare cu cei de la Servicul rutier. Poliţiştii au avut ca „temă” disciplina în trafic a conducătorilor auto.
În urma controalelor care au avut loc, au fost aplicate 21 de sancţiuni, valoarea totală a amenzilor aplicate fiind de 15.680 de lei. De asemenea, a fost reţinut un certificat de înmatriculare. În plus, a fost reţinut şi permisul de conducere al unui conducător auto pentru consum de alcool.
2
1
0

