O veste bună pentru Botoșani este reprezentată de statusul medical al doctorului depistat pozitiv cu COVID-19 în urmă cu șapte zile.
După o săptămână petrecută în spital, dr. Petre Rădăuceanu a fost testat negativ.
Dacă următoarele analize vor fi de asemenea negative, acesta va putea părăsi clinica în care se află.
Teoretic, Rădăuceanu ar putea asista la următorul meci al moldovenilor, însă echipa antrenată de Marius Croitoru a apelat deja la un alt medic.
2
1
0

