Polițiștii din cadrul Poliției municipiului Dorohoi au oprit pe Drumul Județean 291, în localitatea Șendriceni, au autoturism condus de un bărbat de 39 de ani, din aceeași localitate, care circula cu viteză peste limita legală.
Întrucât acesta emana halenă alcoolică, a fost testat cu aparatul alcooltest, valoarea rezultată fiind de 0,88 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Bărbatul a fost sancționat cu amendă contravențională în cuantum de 870 de lei pentru depășirea limitei legale de viteză.
De asemenea, a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
2
1
0

