Trei şoferi din Dorohoi au rămas pietoni pentru 30 de zile

Zilele trecute, au fost depistaţi pe raza municipiului Dorohoi trei conducători auto în timp ce efectuau manevra de depăşire a altor autoturisme.

Până aici nu este nimic deosebit. Însă cei trei conducători auto au efectuat manevrele de depăşire în zona de acţiune a indicatorului “Depăşirea interzisă”.

Persoanele în cauză au fost sancţionate contravenţional.


Mai mult, celor trei le-a fost suspendat dreptul de a conduce autovehicule pentru o perioadă de 30 de zile.