Carantina de noapte va fi în vigoare de la ora 22.00, față de 23.00, cum este acum, astfel că până la ora 05.00 se va putea ieși din casă doar pentru motive întemeiate și doar în baza declarației pe propria răspundere, potrivit hotărârii Comitetului Național pentru Situații de Urgență, prin care se prelungește starea de alertă în România. De asemenea, se propune limitarea gradului de ocupare a spațiilor de cazare din hoteluri sau pensiuni la cel mult 70% din capacitatea maximă a acestora, în mai multe stațiuni în care se practică schiul sau alte sporturi de iarnă.
Descarcă de AICI declarația.
2
1
0

