Naţional. Un tânăr de 19 ani A MURIT după ce s-a izbit cu maşina de un parapet

Un tânăr de 19 ani a murit, în această dimineaţă, într-un accident care a avut loc în comuna Farcaşa, judeţul Neamţ, după ce a pierdut controlul maşinii pe care o conducea şi a izbit un parapet.

Purtătorul de cuvânt al ISU Neamţ, Adrian Rotaru, a declarat că tânărul era singur în maşină, fiind găsit inconştient şi nu a răspuns manevrelor de resuscitare. “Colegii au constatat că era vorba despre o singură victimă, un tânăr de 19 ani, din localitatea Farcaşa, care se afla singur în maşina implicată în accident. După aplicarea manevrelor de resuscitare a fost declarat decesul” – a spus Adrian Rotaru.


Din primele informaţii, tânărul a pierdut controlul volanului şi s-a izbit de un parapet.

Poliţiştii nemţeni au deschis un dosar de cercetare pentru ucidere din culpă, urmând să stabilească modul exact în care s-a produs accidentul.