Naţional. Accident cu opt victime!

Opt persoane au fost rănite, în urmă cu câteva minute, în urma impactului dintre două maşini, pe DN 2 – E 85, în judeţul Buzău. Poliţiştii rutieri efectuează cercetări la faţa pentru a stabili cum s-a produs accidentul.

Purtătorul de cuvânt al Poliţiei Buzău, comisarul Doiniţa Mihalache, a declarat că impactul dintre cele două maşini a fost frontal. “Pe DN 2 – E 85, în afara localităţii Oreavu, s-a produs un accident de circulaţie. Se pare că sunt două autoturisme implicate, a fost o coliziune. Sunt opt persoane rănite care au fost transportate la spital pentru îngrijiri medicale. Poliţia acţionează pentru cercetarea la faţa locului. Traficul este dirijat pe ambele sensuri. Din primele date este vorba de un impact frontal, dar acţiunea este în dinamică” – a spus Mihalache.


La rândul său, purtătorul de cuvânt al ISU Buzău a declarat că răniţii au fost transportaţi la Spitalul din Buzău. Victimele sunt conştiente şi au mai multe traumatisme.