Un bărbat de 30 ani, din orașul Flămânzi, a solicitat intervenția polițiștilor prin apel 112, întrucât se află în fața locuintei unei rude si are neînțelegeri cu aceasta.
Polițiștii care s-au deplasat la fața locului au stabilit că acesta figura în baza de date cu mențiunea „carantină la domiciliu” din data de 7 februarie a.c., acesta fiind și motivul conflictului dintre cei doi.
Barbatul a fost sancționat cu amenda contravențională în cuantum de 2.000 de lei și i s-a pus in vedere să respecte prevederile legale pana la expirarea măsurii carantinei.
2
1
0

