Petronela Mihalachi, în vârstă de 18 ani, a fost găsită înjunghiată de 30 de ori într-o pădure din Botoşani, iar asasinul ei este Bogdan Ionel, în vârstă de 16 ani, prieten cu victima.
Cei doi au mers în pădurea Pacea din Botoșani pentru o ședință foto. Bogdan este pasionat de fotografie, are un studio foto și se pare că a mai realizat sedințe foto cu Petronela model.
Nu se cunoaște încă adevăratul motiv al crimei. Surse apropiate anchetei susţin că, potrivit Observator, tânărul s-a enervat după o discuţie în contradictoriu cu victima în care Petronela i-a spus că prietena lui e grasă şi urâtă.
Alte surse afirmă că tânărul, deși are o relație cu o altă domnișoară, făcuse o pasiune pentru Petronela, însă aceasta nu îi răspunea avansurilor. Orbit de furie, el a scos un cuţit pe care îl avea asupra lui şi a atacat-o pe fată. Aceasta a încercat să se lupte cu criminalul, dar a fost răpusă de 30 de lovituri.




2
1
0

