Astăzi la amiază a fost necesară intervenţia echipajului SMURD de terapie intensivă la Judecătoria Botoşani.

Un bărbat de aproximativ 45 de ani, venit cu treburi importante la instanţă, a acuzat o stare de rău, fiind necesară intervenţia medicilor. Alarmaţi de către oamenii aflaţi pe holurile Judecătoriei, medicii de la SMURD au ajuns de urgenţă la faţa locului şi i-au acordat primul ajutor bătbatului aflat în dificultate.

Întrucât acesta nu dădea semne de revenire, a fost scos în scaunul cu rotile afară şi urcat în ambulanţă, fiind, ulterior, transportat la Unitatea de Primiri Urgenţe a Spitalului Judeţean „Mavromati”.
VIDEO AICI!
2
1
0

