ACCIDENT MORTAL, noaptea trecută

Doi oameni au murit după ce un șofer beat a spulberat căruța în care se aflau.

Doi bărbați și-au pierdut viața din cauza unui șofer băut care a pierdut controlul volanului și a intrat în plin în căruța cu care aceștia se deplasau. Accidentul a avut loc în satul Dumbrăvița, lângă Dorohoi.

În urma impactului camioneta s-a răsturnat, dar șoferul – în vârstă de 53 de ani – a reușit să iasă singur. Este cercetat acum pentru ucidere din culpă.

Din primele informații, camioneta condusă de șoferul băut a intrat pe contrasens, izbind frontal căruța. În urma impactului, doi dintre cei trei bărbați din căruță și-au pierdut viața. Și unul dintre cai a fost accidentat mortal.

Cele două victime din căruță au 21, respectiv 48 de ani.


Al treilea ocupant al căruței a reușit să sară din atelaj cu puține momente înaintea impactului.

Polițiștii continuă cercetările.