Ieri după-amiază, în jurul orei 16.20, poliţiştii Biroului Rutier Dorohoi s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că H.R. de 37 de ani, din municipiul Dorohoi, județul
Botoșani, a condus un autoturism pe Bulevardul Victoriei din localitate, deşi bărbatul avea dreptul de a conduce vehicule pe drumurile publice, anulat din data de 6 decembrie 2016.
În cauză s-a întocmit dosar de cercetare penală pentru săvârșirea infracțiunii de conducerea unui vehicul pe drumurile publice de către o persoană al cărei permis de conducere i-a fost anulat.
2
1
0

