Tupeist din Dorohoi, prins la volan cu permisul suspendat

Ieri după-amiază, în jurul orei 16.20, poliţiştii Biroului Rutier Dorohoi s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că H.R. de 37 de ani, din municipiul Dorohoi, județul Botoșani, a condus un autoturism pe Bulevardul  Victoriei din localitate, deşi bărbatul avea dreptul de a conduce vehicule pe drumurile publice, anulat din data de 6 decembrie 2016.


În cauză s-a întocmit dosar de cercetare penală pentru săvârșirea infracțiunii de conducerea unui vehicul pe drumurile publice de către o persoană al cărei permis de conducere  i-a fost anulat.