Săptămâna aceasta, Primăria Botoşani organizează o nouă licitaţie pentru concesionarea mai multor locuri de parcare. Dacă luna trecută s-au licitat locurile rămase neocupate după expirarea termenului de plată, de această dată este vorba despre spaţii de parcare nou înfiinţate.
Pe 16 iunie, începând cu ora 10.00, vor fi putea fi concesionate 36 de locuri de parcare din cartierul Aleea Arcului. În aceeaşi zi, vor mai fi scoase la licitaţie alte 15 locuri de parcare nou create în spatele terenului de sport al Şcolii nr. 11, pe strada Gen. Ghe. Avramescu, precum şi două locuri de parcare pe Calea Naţională nr. 79 şi pe Aleea Amurgului nr. 11, preţul de pornire fiind de 117 lei/an.
Referindu-se la aceste licitaţii, viceprimarul Marian Murariu a declarat: “Cetăţenii interesaţi să rezerve un loc de parcare sunt aşteptaţi să se înscrie la Biroul Serviciului Patrimoniu de la etajul I din incinta clădirii Casa Cărţii. Pe data de 16 iunie, la ora 10.00, îi aşteptăm la licitaţie”.
2
1
0

