Locuință distrusă într-un incendiu, la Bucecea

A făcut focul în sobă și a plecat în grădină să lucreze pământul.

Spre seară, când vrut să se odihnească, a constatat ca din ceea ce era căminul lui, al soției și copilului, au rămas doar pereții.

Este necazul unui localnic din Bucecea.

Acesta locuia cu chirie într-o casa construită la marginea orașului.

Solicitați sa intervină pentru stingerea incendiului, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Botoșani s-au deplasat la fața locului cu două autospeciale cu apă și spumă și o ambulanță SMURD.

La sosirea forțelor de intervenție, locuința de circa 80 mp ardea în totalitate.

Evenimentul, produs aseară, nu ar fi avut loc dacă ar fi reparat coșul de fum.