CRIMĂ înfiorătoare în județ

Un bărbat din Botoșani a fost înjunghiat mortal de soție, sub privirile celor patru copii.

Scene șocante s-au derulat în satul Poiana din Flămânzi. În urma unui conflict, o femeie de 41 de ani și-a înjunghiat soțul, în fața celor patru copii.

Fata cea mai mare a celor doi, în vârstă de nouă ani, l-a sunat pe un unchi și i-a spus că „mama l-a înjunghiat pe tata”. Când a ajuns la fața locului, unchiul a constatat că bărbatul zăcea în pat plin de sânge pe piept, soția era cu cuţitul în mână, iar cei patru copii plângeau.

A urmat un apel la 112, iar la fața locului a intervenit de urgență un echipaj al ambulanţei din Nicolae Bălcescu.

La scurt timp, a ajuns și o ambulanţă cu medic, de la Botoşani.


Bărbatul înjunghiat de soție a fost transportat la spital, unde a decedat în ciuda eforturilor medicilor.

Femeia a fost reținută de polițiști.