Jandarmii botoșăneni au primit un tunel de decontaminare

Asociația Internațională a Polițiștilor (IPA)-Regiunea 1 Botoșani și fundația umanitară „Salvează o inimă” au pus la dispoziția Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani un tunel de decontaminare.

Acesta a fost instalat la intrarea în sediul inspectoratului pentru prevenirea răspândirii coronavirusului SARS CoV 2.

„Mulțumim pentru donația primită, care ne este de un real folos în această perioadă!” – au transmis jandarmii botoșăneni.