Tânăr de 17 ani, încarcerat!

La sfârşitul săptămânii trecute, poliţiştii Compartimentului Urmăriri au pus în aplicare un mandat privind un tânăr de  17 ani, din comuna Răchiţi.

Pe numele acestuia, Judecătoria Botoşani a emis un mandat de arestare preventivă întrucât a încălcat măsura arestului la domiciliu, dispusă pentru comiterea infracţiunii de furt calificat.


Acesta a fost depistat de poliţişti pe raza municipiului Botoşani şi introdus în Centrul de Reţinere şi Arest Preventiv.