În urmă cu câteva minute, pe şoseaua Iaşului, la intrarea în Municipiul Botoşani, o ambulanţă a fost implicată într-un grav accident de circulaţie.

Deplasându-se spre Iaşi, şoferul de pe ambulaţă a fost surprins de un autoturism Audi, înmatriculat în Bucureşti, care a derapat şi a pătruns pe contrasens.

Ambii şoferi au fost grav răniţi, fiind transportaţi de urgenţă la spital. În aceste momente, circulaţia pe şoseaua Iaşului este întreruptă pe ambele sensuri, iar coloane de maşini se întind pe mai bine de 2 km.

Poliţiştii continuă cercetările la faţa locului, resturi din ambele maşini fiind împrăştiate pe toată suprafaţa carosabilă.




2
1
0

