Sucevean „fumat”, tras pe dreapta pe Calea Națională

Polițiștii din cadrul Biroului Rutier, în cooperare cu cei din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate, au oprit pentru control, pe Calea Națională din municipiul Botoșani, un autoturism condus de un tânăr de 25 de ani, din județul Suceava.

Întrucât tânărul avea un comportament suspect, a fost testat cu aparatul DrugTest, rezultatul fiind pozitiv pentru substanța Canabis.

Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de conducere sub influența substanțelor psihoactive.