Florin Andone, integralist pentru Deportivo în înfrângerea cu Eibar

Deportivo La Coruna a fost învinsă în deplasare, scor 1 – 3, de Eibar, într-un meci disputat în etapa a 20-a din campionatul Spaniei. Atacantul botoșănean, Florin Andone, a fost integralist la oaspeţi.

Adrian (minutul 4), Enrich (minutul 15) şi Lejeune (minutul 72) au marcat pentru Eibar, în timp ce unicul gol al formaţiei Deportivo La Coruna a fost înscris de Colak, în minutul 19.

Eibar: Yoel – Capa, Galvez, Lejeune, Luna (R. Pena 65) – Rivera, Garcia – Leon, Adrian, Inui (Arbilla 71) – Enrich (Bebe 90). Antrenor: Jose Luis Mendilibar.

Deportivo: Tyton – Juanfran, Arribas, Sidnei, Navarro – Guilherme, Borges (Moreno 83) – Gil (Joselu 73), Colak, Gama (Kakuta 62) – Andone. Antrenor: Gaizka Garitano.

În urma acestui rezultat, Eibar acumulează 29 de puncte şi urcă pe poziţia a 8-a, în timp ce Deportivo La Coruna rămâne cu 19 puncte, pe locul 16.

În runda următoare, echipa lui Florin Andone va juca, pe teren propriu, cu Real Betis, formaţia la care se află fundaşul Alin Toşca. Meciul se va disputa vineri, 3 februarie, de la 21:45.

Sursa: (prosport.ro)